2.Rendszer vírusok
Program vírusok
Alkalmazás vírusok
Féregvírusok
3.A számítógépes vírusok lehetnek kártékonyak (például adatokat semmisítenek meg), a vírusok bizonyos fajtái azonban csupán zavaróak. Némely vírus késleltetve fejti csak ki hatását, például csak egy bizonyos számú gazdaprogram megfertőzése után. A vírusok domináns kártékony hatása az ellenőrizetlen reprodukciójuk, mely túlterhelheti a számítógépes erőforrásokat.
4.Nem kell messzire menni, hogy kiderítsük, mégis hogyan hívták az első vírust. Nem, nem a helyesnek elfogadott Brain a válasz, hanem a lehetőségek között mégcsak fel sem tűnő Elk Cloner, mely már 1982-ben terjedt, míg a Brain csak 1987-ben jelent meg. Igaz, hogy ezutóbbi a Microsoft első operációs rendszerén futott, így alkalma volt igazi ízelítőt adni a modern ídők vírus áradatából.
Richard Skrenta úgy készítette el az Apple II gépeken futó Elk Clonert, hogy az a memóriában maradjon a lemeze kivétele után is, és így később képes legyen a betett lemezekre rámásolni magát. Egy fertőzött lemez tizenötödik indítására a következő kis verset jelenítette meg a képernyőn:
It will get on all your disks
It will infiltrate your chips
Yes it's Cloner!
It will stick to you like glue
It will modify ram too
Send in the Cloner!